duminică, 14 octombrie 2012

Infrangere pentru Stiinta la volei masculin

ARCADA Galati - Stiinta Bacau 3 - 1 (22-25,25-13,25-18,25-18)

In a doua etapa la volei masculin divizia A2 est echipa bacauana a fost invinsa de ARCADA Galati cu scorul de 3 - 1. Primul set a fost castigat de bacauani printr-un joc frumos peste adversarii lor castigand setul cu scorul de 25 - 22, dar dupa primul set nu s-a mai legat mare lucru de jucatorii nostrii si au pierdut urmatoarele trei seturi la 13 , 18 si 18 .

Formatia folosita de antrenorii Paduraru Corneliu si Turcanu Eusebiu a fost urmatoarea : Martin Codrut (coordonator), Marciu Laurentiu (universal), Lazar Roberto si Andrei Saracutu (extreme) , Gal Andrei si Bitire Dan centrii , Ursache Andrei (libero). Au mai intrat pe parcursul meciului : Lazar Victor , Vasiliu Florin si Florea Dan.